Ketasveskid
SKIOLD ketasveski® on aastatepikkuse tootearenduse ja testimise tulemus. Eesmärgiks oli luua paljufunktsionaalne veski teravilja ja teiste materjalide jahvatamiseks ja seda kõike väikese energiakuluga, vaikselt töötades ja minimaalse tolmutasemega.
Samal ajal peaks veski võimaldama töötamise ajal muuta automaatselt jahvatusastet saavutamaks erinevate loomarühmade ja –tõugude puhul nõutavat sööda peenusastet ja spetsiifiliste toidusegude struktuuri. Lisaks oli eesmärgiks luua kompaktne veski, mida oleks lihtne sobitada olemasoleva tehnikaga.
Jahvatamine
Jahvatamine toimub kahe ketta vahel, mis koosnevad volframsulamist segmentidest. Tegemist on sama materjaliga, mida kasutatakse masinatööstuses lõikeriistade tootmiseks. Seega täidab käesolev kvaliteetne ja nutikas SKIOLD ketasveski kõiki tänapäeva suurte ja professionaalsete loomakasvatajate ning kommerts söödaveskite poolt esitatud nõudmisi.
Kuluvosad on äärmiselt vastupidavad
Jahvatamine toimub kahes etapis. Kõigepealt jahvatatakse toormaterjalid jämedalt kahe jaotusrõnga vahel, seejärel toimub lõppjahvatus kahe jahvatusketta vahel. Ketastel on rida segmente tugevusega 1700 HV. Tavalise haamerveski haamrite tugevus on pärast karastamist vaid 600 HV.
Tavalise puhta teravilja jahvatamisel on ühe jahvatusketaste komplekti vastupidavus väiksemates veskites kuni 5000 tonni, keskmise suurusega veskites 10 000 tonni ja suurimas mudelis kuni 20 000 tonni. Eelnevast nähtuvalt on veski hooldusintervall oluliselt pikem.
Suur võimsus, madal energiakulu
Mootor
Mootor on paigaldatud otse pöörlevale kettale – niiviisi kindlustatakse, et jahvatusprotsessis kasutatakse ära kogu mootori võimsus.
Vähe tolmu ja väike müratase
Veski töötab ilma õhuventilatsioonita, mis välistab tolmu eraldumise. Edasi-tagasi transportimiseks kasutatakse erinevaid mehaanilisi konveierid. Loomulikult on SKIOLD valmis eelmainitud seadmeid tarnima.
Veski müratase on ainult 80 dB(A), mis on vaikne võrreldes tavalise haamerveskiga (müratase 85-90 dB(A)).
Suurused
Veski on saadaval kolmes suuruses: SK2500 5,5 kW või 7,5 kW elektrimootoriga; SK5000 15 kW või 22 kW elektrimootoriga ja Prof 10T 55 kW elektrimootoriga. Sõltuvalt veski suurusest ja jahvatusastmest on nisu jahvatamisel tootlikkus 1000-12000 kg/h, mis teeb keskmiseks energiakuluks vaid 5 kWh tonni kohta.